دعوت از نویسندگان داستانهای کوتاه

کانون حمایت از حقوق کودکان به منظورآشنایی و گسترش هرچه بیشتر عموم با پیمان حقوق کودک قصد دارد نویسندگان و مترجمان بیشتری را تشویق و ترغیب به تولید و ترجمه داستانهایی نماید که مفاهیم مربوط به حقوق و حمایت از کودکان را بزبانی ساده در قالب داستان کوتاه ارایه دهند.

هدف کانون تولید و انتشار داستان هایی است که در آنها مفهوم این حقوق به گونه ای جذاب و روشنگرانه بازگشایی شده و در دسترس عموم قرار گیرد. داستانهای رسیده توسط گروهی از متخصصین حقوق کودک، نویسندگان ، مترجمین و کتابهای خاص کودکان بررسی و انتخاب می شود. پس از ارزیابی به تمام داستانها یی که مورد تائید و پذیرفته شده است ، جایزه نقدی 150000 ( صد و پنجاه هزار تومان) اهداء خواهد شد. افزون براین به داستان برگزیده اول چهارصد و پنجاه هزار تومان، دوم سیصد هزار تومان و سوم دویست هزار تومان جایزه تعلق می گیرد. برای داستانهای ترجمه شده در صورت تائید هیات داوران به مترجم صد هزار تومان پرداخت می شود.

علاقمندان می توانند داستان های خود را از طریق فیس بوک طرفداران کودکان و یا از طریق ایمیل برای ما ارسال کنند.
contact@Iranianchildren.org

انتخاب بهترین داستانها مشروط به قواعد ذیل است:

  ۱.داستان باید به زبان فارسی سلیس و شیوا نوشته یا ترجمه شده باشد.

  ۲.استان های رسیده باید در نرم افزار "ورد" تایپ شده و از 2500 کلمه بیشتر نباشند. اگر ترجمه شده است اصل داستان به زبان اصلی توام ارسال شود.

  ۳. داستان های رسیده پس فرستاده نخواهند شد. داستانهای منتخب با نام نویسنده در رسانه های کانون به چاپ خواهند رسید. پس از انتشار اولیه، این داستانها میتوانند در نشریات دیگر با ذکر ماخذ به چاپ برسند.

  ۴. مهلت ارسال داستان چهارماه تا تاریخ پانزده آذرماه ۱۳۹۶به آدرس ذیل می باشد.

علاقمندانی که دسترسی به پیمان حقوق کودک ندارند با ا یمیل زیر تماس گرفته نسخه موجود در ایترنت برایشان ارسال خواهد شد.

contact@Iranianchildren